Buldog francuski a dzieci

Kategoria: Alergia 5 293 0

Niemal każde dziecko prędzej czy później chce mieć psa. Ulec ich prośbie czy nie? Pies to obowiązek, dodatkowe wydatki i pewne ograniczenia, z czego dziecko nie zawsze zdaje sobie sprawę. Najważniejsze, aby rodzice mieli poczucie odpowiedzialności i świadomość, że to od nich zależą wspólne relacje.

Buldog francuski z założenia jest psem rodzinnym. Co może oznaczać , że ma pewne predyspozycje pozwalające mu lepiej funkcjonować w środowisku domowym. Lubi towarzystwo ludzi, jest spokojny , opanowany, a zarazem chętny do zabawy. Jednak nawet buldożki mogą bać się lub uciekać przed dziećmi.

zly
Decydując się na buldoga francuskiego warto zwrócić się do właściwej hodowli. Poznać rodziców, ich charakter i temperament. Warto zwrócić uwagę na warunki w jakich psy przebywają oraz stosunek właściciela do zwierząt. Dobrze jeśli psy już u hodowcy mają szanse przebywania z dziećmi. Taki kontakt pozwoli zaobserwować ich współdziałanie. Dobry hodowca na pewno będzie służył pomocą w wyborze najwłaściwszego szczeniaka dla rodziny z maluchami. Doskonałym rozwiązaniem jest, aby dziecko jeszcze przed zakupem mogło poznać się z psiakami. To najlepszy sposób by dobrać tego jedynego, wyjątkowego. Być może, któryś buldożek sam wybierze. Nie można zakładać , że każdy pies jest taki sam i bez problemu zaadaptuje się do nowego środowiska. To musi być ten jeden jedyny, specjalny i wyjątkowy. Tylko dla nas.

Kolejny etap do prawidłowego współdziałania psa z maluchami, to wychowanie. Pies powinien być opanowany i nie reagować pod wpływem impulsu. Musi standardowo znać komendy i być zdyscyplinowanym. Cnotą jest tu cierpliwość i zrównoważenie. Poczucie przynależności do rodziny nie pozwoli mu na osamotnienie. To istotne w relacjach , aby nie czuł się odtrącony, a wręcz był punktem zainteresowania. Psiaki te są troskliwe i opiekuńcze, oddane bliskim. Bardzo lubią się bawić , tak jak i dzieci, dlatego chętnie będą spędzać wspólnie czas. Jednak , aby wszystko przebiegało bezpiecznie i bez szkody dla nikogo, bardzo ważne jest, aby również u dzieci wykształcić prawidłowy stosunek do zwierząt.

Dziecko musi wiedzieć jak obchodzić się z pieskiem. Niestety nie jest to oczywiste, nie wolno dopuścić by pies był traktowany jak zabawka lub królik doświadczalny. Pociecha musi mieć poczucie , że to żywa istota , która odczuwa i również ma swoje potrzeby. Psu należy się szacunek i dziecko powinno mieć tego świadomość. Z wrażliwością podchodzić do jego reakcji i zachowań. Dobrze by zabawy z czworonogiem odbywały się w sposób bezpieczny, pod kontrolą starszych. Dzieci lubią ganiać psy, kłaść się na nich, próbować na nich siadać, ciągnąć , czy tez zmuszać do czegoś. Trzeba nadzorować czy nie próbują karmić psiaków nieodpowiednim pokarmem, czy innymi znalezionymi rzeczami. Dodatkowo dochodzą efekty dźwiękowe, wrzaski , krzyki , śmiech. Zawsze trzeba obserwować jak reaguje na to nasz czworonożny przyjaciel.

Buldog francuski będzie doskonale współgrał z dziećmi pod warunkiem , że wszystko będzie pod kontrolą. Jasno wytyczone zasady dla dziecka i dla psa, będą gwarancją przyjemnie spędzonego czasu. Dodatkowo nasza pociecha nauczy się troszczyć o innych i dbać o ich dobro. Z wiekiem nabędzie poczucia odpowiedzialności, szacunku i wrażliwości. Kontakt dziecka ze zwierzętami, wpływa pozytywnie na dalszy rozwój i życie w społeczeństwie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ PODOBNE ARTYKUŁY

Skomentuj wpis