Jaka karma dla buldoga ?

Kategoria: Żywienie 16 220 5

To co je pies wpływa na jego zdrowie i aktywność fizyczną. Dobrze jest zatem zadbać o dietę buldoga, by w zamian mieć przy sobie zdrowego, silnego psa.

jedzonko

To, co my ludzie jemy ma wpływ mniejszy lub większy na to jak wyglądamy, jak się czujemy i jaki jest stan naszego zdrowia oraz odporność na choroby. Wydaje się być logiczne, jednak kiedy mówi się o szczególnym żywieniu psa, niektórzy się krzywią. Nie rozumieją, dlaczego jest to takie ważne, a już w ogóle nie zdają sobie sprawy z konsekwencji. A przecież w żywieniu psa chodzi o to samo co w żywieniu ludzi , czyli o prawidłowy rozwój.

Buldogi francuskie należą do ras o wrażliwych żołądkach. Co znaczy , że mogą nie tolerować niektórych produktów lub reagować na nie wymiotami czy biegunką. Istnieją obok tego również produkty zakazane , które mogą przyczynić się do innych chorób wewnętrznych. Dla osób niezorientowanych, z boku może to wyglądać , że to my ludzie cackamy się z pieskiem nie pozwalając go karmić chipsami, cukierkami, czy innymi smakołykami. A to nie nasza fanaberia, tylko zdrowy rozsądek. Świadomość konsekwencji, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest bezwzględny zakaz karmienia psa czymkolwiek przez osoby postronne. Z czasem się przyzwyczają i odpuszczą, a nam to ułatwi czuwanie nad posiłkami.

Podstawową zasadę jaką dobrze jest stosować, to podawać jedzenie jak najmniej przetworzone. Pies będzie zadowolony jeśli dostanie konkretne zdrowe jedzenie, przygotowane specjalnie dla niego. Doskonałym wyjściem jest wszelkie gotowane mięsko. Do tego należy dodać makaron, można przetestować , który makaron smakuje najlepiej, może tez być ryż lub kasza. Z mięskiem możemy ugotować pokrojone warzywa, np. marchewkę, pietruszkę , seler. Jeśli dla kogoś problemem jest specjalne gotowanie dla psa, można to zrobić przy okazji gotowania obiadu dla rodziny. Jeśli przygotowujemy przykładowo rosół wystarczy dorzucić udko kurczaka, czy serduszka drobiowe do garnka i już mamy gotowe. Należy jednak pamiętać , że gotujemy taką zupę bez przypraw! Przyprawy możemy dorzucić dopiero po wyciągnięciu mięsa dla psa. Bardzo ważne jest by pies nigdy nie spożywał niczego z przyprawami. Mogą one wywołać choroby żołądka lub alergie skórne.

kosci
Poza jedzeniem gotowanym pozostają typowe psie produkty żywnościowe. Karmy suche i mokre. Dobrze jest gdy piesek ma okazje sam wybrać, która karma mu najlepiej smakuje. Warto wybrać , jakąś specjalistyczną, wartościową niż pierwszą z brzegu. Natomiast jeśli chodzi o karmy mokre, zaufajmy naszemu zmysłowi węchu. Warto powąchać to co pies ma zjeść, może się okazać ze nasze odczucia mają pokrycie z niechęcią psa. Jeśli nasz przyjaciel nie je , któreś z psich karm, zwróćmy na to uwagę i ją wymieńmy.

Prawidłowy rozwój psa zależy od wartości jakich mu dostarczamy. Dobre jedzenie czyni go silniejszym i odporniejszym. Zawsze warto zapytać weterynarza o właściwą karmę. Zna psa i będzie mu towarzyszył w dalszym jego rozwoju. Rodzaj pożywienia dopasuje do jego indywidualnych potrzeb, aktywności fizycznej i trybu życia. Psa trzeba karmić rozsądnie, a nie tylko bezmyślnie napełniać mu brzuszek. Za doskonały posiłek na pewno odwdzięczy nam się czułością i radością.

ZOBACZ RÓWNIEŻ PODOBNE ARTYKUŁY

5 komentarzy o “Jaka karma dla buldoga ?

 1. Sandra

  Kurczak dla bulwy? W większości kurczak uczula a buldogi są silnie narażone na alergie. Nigdy bym nie dawała mojemu buldogowi kurczaka – ani gotowanego ani w żadnej innej postaci. Co za bzdury tu piszecie!

  Reply
  1. Monika

   Dziękujemy za Pani opinie, jednak nie możemy się z nią do końca zgodzić. Chociaż wiele buldogów jest uczulone na kurczaka, to jednak zdarzają się takie u których żadna reakcja alergiczna nie występuje. Pozdrawiamy.

   Reply
 2. Konstanty

  Kasza dla bulinka?? Nie wiem skad taka wiedza. Nigdy w życiu kasza…

  Reply
 3. Marta

  dla naszego Leona najlepsza okazała się Karma z kurczakiem innych nie chciał jeść lub mial niestrawność

  Reply
 4. Angelika

  Witam mam pieska buldoga francuskiego który 18 września kończy 5 miesięcy nic nie wiem o tej rasie, czym karmić, ile razy dziennie, jak pielęgnować?

  Reply

Skomentuj wpis