Kastracja bulwy

Kategoria: Zdrowie 7 417 0

Często zdarza się, że właściciele psów zastanawiają się nad ich kastracją. Dlaczego się na to decydujemy? Na temat  tego zabiegu narosło wiele mitów i w dalszym ciągu budzi on wiele kontrowersji. Ja swojego buldoga francuskiego zdecydowałam się wykastrować. Nie dawałam sobie rady z nim. Mój pies kiedy chciał podchodził do mnie i zaczynał dominować. Jedynym minusem kastracji psa przy złej diecie jest otyłość. Gdy zdecydujesz się poddać swojego pupila kastracji pamiętaj, żeby nie robić tego późną wiosną ani latem, ponieważ w gorące dni pies będzie bardziej cierpiał a rana po zabiegu będzie się dłużej goiła.

Jakie są powody, które powinny zachęcić właścicieli bulw do kastracji?

kastracja

Zabieg kastracji trwa około godziny, po tym czasie bulwa jest zabierana do domu przez właściciela. Pamiętamy aby w tym czasie nie dawać psu nic do jedzenia. Gdy znieczulenie przestaje działać nasza bulwa będzie cała obolała. Trzeba zabezpieczyć jej ciche miejsce, gdzie będzie mogła dochodzić do siebie. Następnego dnia po zabiegu powinniśmy zgłosić się do weterynarza w celu podania kolejnych leków przeciwbólowych.

Kastracja zmniejszenia agresję w stosunku do innych psów. Pamiętajmy o tym, żeby kastracji u bulwy wykonować między 8 a 12 miesiącem psa. Jeżeli zabieg kastracji chcemy wykonać tylko i wyłącznie dlatego, że nasza bulwa ma złe nawyki to wiedzmy o tym, że pewne cechy, które zdążyła już nabyć się nie cofną.

Kastracja zapobiega niechcianym miotom. Niewykastrowane psy, który choć raz były dopuszczone do krycia, stają się bardziej nerwowe, jeśli z czasem przestajemy dopuszczać go do suki.

Dzięki wczesnej kastracji zapobiegamy nowotworom naszego pupila, takich jak rak prostaty czy przepuklina, które są dla bardzo męczące oraz w wielu przypadkach kończą się śmiercią bądź uśpieniem psa.

Untitled design

ZOBACZ RÓWNIEŻ PODOBNE ARTYKUŁY

Skomentuj wpis