Łupież u buldoga

Kategoria: Alergia, Zdrowie 4 474 0

Łupież u buldoga, może wystąpić tak samo jak u innego psa. Czasem w zależności od koloru sierści może być mniej zauważony. A sam pies go nie odczuje, jeśli nie będą towarzyszyły mu inne dolegliwości. Dlatego to my musimy nad tym czuwać.

Łupież to złuszczający się naskórek. Widoczne, drobne, malutkie kawałeczki naskórka to znak, że coś jest nie tak. Nie biegnij jednak po ludzki szampon przeciwłupieżowy, licząc, że przy pierwszym prysznicu zobaczysz zadowolonego psa, niczym człowieka z reklamy telewizyjnej.

lupa
Najpierw obejrzyj dokładnie swego przyjaciela. Sprawdź intensywność łuszczenia. Przemyśl czy psina jadła ostatnio coś nadzwyczajnego i podejrzanego. Czy miała styczność z jakimiś środkami chemicznymi, proszkiem do prania, a może miała okazję w czymś się wytarzać. Zwróć uwagę czy nie jest to reakcja na nieprawidłową kąpiel lub złe środki myjące.

Na obecność łupieżu może mieć wpływ stres, jakość wody, którą myjemy psa, a nawet suche powietrze.
Zastosuj psi szampon przeznaczony do problemów skórnych. Zaplanuj ścisłą dietę, zdrowy pokarm i regularne posiłki, bogate w wartości odżywcze. Zwracaj uwagę na to co je. Schorzenia skórne mogą być wynikiem jakiś nieprawidłowych składników pożywienia. I ich wyeliminowanie może okazać się wystarczającym działaniem leczniczym. To jest optymistyczna wersja.

Co jeśli dieta nie sprosta problemowi?

Możliwe, że to poważniejsze zaburzenie skóry. Któremu dodatkowo może towarzyszyć wysypka, swędzenie, krosty i owrzodzenia. Może również nastąpić utrata sierści. Spodziewać się można alergicznego zapalenia skóry, bakteryjnego zapalenie skóry, obecności pasożytów, grzybicy, zaburzonej gospodarki hormonalnej, nietolerancji pokarmowej lub alergenu w środowisku.
Ważne, aby w trakcie leczenia łupieżu nie stosować szamponów insektobójczych, ponieważ jeszcze bardziej podrażni on skórę i ją wysuszy. Prostym rozwiązaniem by zabezpieczyć skórę jest spryskiwanie psa odżywkami nawilżającymi, które poprawią kondycje skóry i wpłyną na jej prawidłowy wygląd. Polecane jest również codzienne regularne szczotkowanie psa. To zawsze wspomoże utrzymanie pięknej błyszczącej sierści. Dodatkowo dzięki temu można dokładnie kontrolować stan skóry i natychmiast zauważyć wszelkie zmiany skórne lub wypadanie włosów.

lupiez1
Dbaj o swego czworonoga na co dzień. Zapewnij psinie właściwe składniki pokarmowe, by cieszyć się zdrową piękną sierścią. Pamiętaj o witaminie A, E, H, PP, C, cynku miedzi, białku i nienasyconych kwasach tłuszczowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ PODOBNE ARTYKUŁY

Skomentuj wpis