Pies też człowiek, polatać lubi!

Kategoria: Akcesoria, Ciekawostki 1 063 0

Niestety w Polsce psom na lotnisko wstęp jest surowo zabroniony, podczas gdy w USA lotniska wyposażone są w psie toalety, z których to mogą korzystać psy asystujące, podróżując bądź te, co lotnisko odwiedzają!

pies wc
źródło: twitter.com

Od właścicieli psów w Polsce pojawiają się glosy, że wprowadzenia psa na lotnisko może wiązać się z dużymi utrudnieniami w pracy psów służbowych. W pewnych sytuacjach Straż Graniczna nakazała usunięcia psa z terminalu odlotów.
Rozporządzenie polskiego Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej – „Na terenie lotniska zabrania się wprowadzania na teren terminali pasażerskich zwierząt z wyjątkiem psów służbowych i psów asystujących osobom niepełnosprawnym poza przypadkami nadawania zwierząt do przewozu lotniczego.”
Kiedy to w Stanach Zjednoczonych sytuacji wygląda zupełnie inaczej:
„Zgodnie z federalnymi regulacjami, wszystkie lotniska obsługujące powyżej 10 000 pasażerów rocznie zostały zobowiązane do wyposażenia terminali pasażerskich w specjalne strefy psich ubikacji.” (Lotnisko zlokalizowane pod Katowicami obsłużyło 3 221 261 pasażerów (2016 rok), tym samym przekraczając 322 razy minimalną wartość, jaką dla swoich lotnisk nałożyły Stany Zjednoczone. Termin na wyposażenie amerykańskich lotnisk w udogodnienia dla psów minął w roku 2016 roku.)

Psie toalety na lotniskach w Stanach Zjednoczonych

psia toaleta
źródło: pinterest.com

Dlaczego Stany Zjednoczone dbają tak o naszych czworonożnych przyjaciół? Dlaczego nawet psy odwiedzające lotniska mogą korzystać z dodatkowego wyposażenia lotnisk. Psy nie dość, że mogą razem ze swoim właścicielem spędzać podróż na fotelu obok, to jeszcze nie ma żadnego obowiązku, aby pies podróżował w klatce, niektórzy podróżnicy zakazują przewożenia zwierząt w taki sposób.
W stanie Kolorado w Denver port lotniczy oferuje czworonoga nie tylko psom miejsce, gdzie mogą spokojnie skupić się na swoich potrzebach. Psią toaletę znajdziemy w każdej hali oraz za jednym terminalem.(Na terenie lotniska znajduje się także hotel dla psów, w którym nasze pociechy mogą czekać na nasz powrót z podróży)

Na międzynarodowym lotnisku im. Johna F. Kennedy’ego w Nowym Jorku w terminalu 4, koło bramki numer 4 możemy znaleźć pomiędzy damską i męską toaletą psią toaletę. W środku znajdziemy ścieżkę usypaną sztuczną ziemią i hydrant. Znajdziemy tam też woreczki oraz wąż ogrodowy, który to ma za zadanie pomóc nam posprzątać po naszym czworonożnym przyjacielu. To jednak nie koniec, za bramką odlotów możemy znaleźć kolejną toaletę, z której nasz pies może skorzystać.

To nie koniec lotnisko w Los Angeles oferuje aż 11 psich toalet! 8 z nich dostępne jest na terenie lotniska, a pozostałe 3 znajdują się na niższych poziomach lotniska. Co więcej, kiedy stresujecie się podróżą, na tym lotnisku znajdziecie 55 psów wolontariuszy, których możecie pogłaskać bądź się do nich przytulić w celu odstresowania się przed wylotem!
Waszyngton lotnisko im. Reagana (DCA), Lotnisko międzynarodowe w San Diego, Lotnisko Waszyngton-Dulles, Kalifornijskie Sacramento- także na nich twój pies będzie mógł skorzystać z toalety!

Jak widzicie przewożenie psa i jego wejście na lotnisko może nie być problemem. Pamiętajcie, że kiedy przewozimy psa w samochodzie, warto jednak przypiąć go pasami, bądź wyposażyć się w transporter, aby podróż była dla niego i dla nas bezpieczniejsza! Zdarza się, że podczas wypadku nie można wyciągnąć rannego właściciela, ponieważ pies jest agresywny.

Źródło: psipark.pl

Zapisz

ZOBACZ RÓWNIEŻ PODOBNE ARTYKUŁY

Skomentuj wpis