Salon piękności dla psa

Kategoria: Porady, Zdrowie 375 0

Na usługi pielęgnacji psów istnieje wyraźne zapotrzebowanie, dlatego salon piękności dla psów można znaleźć w każdym większym i mniejszym mieście. Chociaż ich istnienie budzi powszechną dyskusję, to salony mają wielu stałych psich klientów i ciągle przybywa im nowych.

small-dog-bath_21-631

Salon piękności dla psa, to taki wynalazek naszych czasów, dla tych którzy nie mają czasu lub chęci w 100% zadbać o swojego psiaka. Można w takim salonie wykąpać psa, wyczesać, wypielęgnować sierść, zadbać o oczy, uszy i pazurki. Tylko dlaczego i po co ktoś by zapytał, salon piękności dla psa, każdego psa, niezależnie od płci. Psie salony kojarzą się niektórym z jakimś dziwactwem. Jednak zestawiając salon pielęgnacji dla psów z salonem piękności dla kobiet, można zobaczyć pewne podobieństwo przeznaczenia tych miejsc. Przecież wykonywane w nich zabiegi można wykonać samemu w domu. Pomyślmy wiec o kobiecie, która idzie zrobić manicure. Na zabiegu kosmetyczka skraca, piłuje i maluje paznokcie. Oczywiste i normalne. Nikt nie pomyśli, „ przecież to takie proste czemu sama tego nie zrobi. To nic wielkiego przecież pomalować paznokcie.” A jednak salonów piękności jest wiele i nikt się nie zastanawia, dlaczego kobiety tych samych czynności nie mogą zrobić same w domu. Dlaczego , więc dziwi ludzi, że nawet psy chodzą, np. do fryzjera? Idąc tym tropem można pomyśleć, że przeciwnicy istnienia psich salonów, argumentują niechęć do nich, przesadnym dbaniem o psa.

Oferta salonów piękności jest bogata w różne, nawet podstawowe czynności. No właśnie można by powiedzieć, nic wielkiego wykąpać psa,. Żadna sztuka, a jednak. Jedni zrobią to sami inni wolą oddać psa profesjonaliście. Ale dlaczego? Z lenistwa, niewiedzy , braku odwagi, cierpliwości, braku warunków. A może wizyta z psem w takim miejscu to pewien prestiż? A może to przejaw chęć posiadania psa, ale tylko z jego zaletami, tego czyściutkiego, pięknego, pachnącego ,grzecznego? Czy to znaczy, że gdy psina się ubrudziła, gorzej pachnie to trzeba ją oddać do specjalisty, by znowu była „jak nowa”?

Rzeczywiście, niektóre psiaki nie znoszą kąpieli i robi się przy tym okropny bałagan i zamieszanie. Jedne czynności są prostsze inne trudniejsze, wymagające cierpliwości i przyzwyczajenia psa. Taką trudniejszą sprawą może okazać się przycinanie pazurków. Może to przysporzyć kłopotów szczególnie, że ważna jest tu precyzja. Wystarczy raz, źle przyciąć psiakowi pazur, a już na zawsze będzie to wrażliwe i krwawiące miejsce. Czyszczenie uszu, wycieranie fałd i pozostała higieniczna, to zabiegi o których trzeba pamiętać i regularnie powtarzać. Dodatkowo można stosować masaże lub nawet perfumowanie psiaka. Niektórzy mogą się czepiać , że ludzie zbytnio dbają o psa, nawet może ich to śmieszyć, czy też będą uważali to za niepoważne. Trudno, niech myślą co chcą. Lepiej się dzieje, gdy ludzi dbają o psiaka w nadmiarze i odnoszą się do niego jak do członka rodziny, niż zostawiają samemu sobie bez opieki i należytej uwagi.

cute-cute-dog---1_2921489

To o czym zawsze warto pamiętać, to budowanie i pogłębianie więzi. Gdy sami pielęgnujemy psa budujemy dodatkowo głęboką relację. Kiedy pies ze spokojem dopuszcza człowieka, jest to najwyższy okaz zaufania psa. Coś bezcennego. Nawet jeśli nie wszystkie zabiegi można wykonać samemu w domu, dobrze jest zachować chociaż jedną osobistą czynność dla wzbogacania wspólnych relacji. Bliski kontakt zapewnia umocnienie więzi. Daje poczucie spokoju, bezpieczeństwa i jeszcze lepsze wzajemne zrozumienie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ PODOBNE ARTYKUŁY

Skomentuj wpis