Z czworonożnym przyjacielem za granicę

Kategoria: Porady 591 0

Kochasz swojego pupila a jednocześnie lubisz podróżować? Nie cierpisz tych smutnych rozstań ze swoim psem, gdy wracasz z urlopu? Jedynym rozwiązaniem,  aby wilk był syty i owca cała jest podróżowanie ze swoim ukochanym pieskiem. Żeby podróżować z psem należy spełnić kilka podstawowych obowiązków:

  1. Jeżeli podróżujesz z psem autem pamiętaj o tym, że Twój pies musi być przypięty specjalnymi pasami. Najlepiej jest uczyć swojego pupila odkąd jest tylko z nami takiego podróżowania. Jeżeli masz dość niesfornego psa powinieneś zakupić specjalny transporter, w którym będziesz przewozić czworonożnego przyjaciela. Pamiętaj, że robisz to dla Twojego bezpieczeństwa. Pies nauczony podróżowania w ten sposób nie stwarza żadnych problemów.
  2. Nie tylko przepisy ale i zdrowy rozsądek nakłada na właściciela psa przerwy w podróżowaniu, aby pies mógł załatwić swoje potrzeby fizjologiczne jak również napił się wody.
  3. Podróżując nawet po Polsce w wielu miastach wszystkie psy mają obowiązek posiadania chipa. Wszczepienie chipu przebiega bezboleśnie i bardzo szybko. Lekarz weterynarii przy pomocy specjalnej igły i strzykawki wpuszcza pod skórę naszego pupila chip. Koszt chipu nie jest zbyt wygórowany – jest to wydatek ~ 50 zł.

Jeżeli decydujemy się podróżować z naszym psem za granicę

paszport

  1. Paszport dla psa – paszport dla psa wyrabia się u weterynarza. Koszt takiego paszportu również w granicy ~ 50 zł.
  2. Aktualne szczepienia na wściekliznę
  3. Informacja w paszporcie o  leczeniu przeciw-kleszczowym oraz  tasiemcowi bąblowcowemu.
  4. Planując podróż z psem do Australii czy Stanów Zjednoczonych pamiętaj w odpowiednim czasie o kwarantannie jaką musi przeprowadzić lekarz weterynarii.

Jeżeli podróż nie jest zbyt długa i pomimo, że nasz czworonożny przyjaciel może odrobinę na nas pogniewać zachowajmy granicę zdrowego rozsądku. Nie zmieniaj psu drastycznie klimatu np. na egipski. Klimat tam panujący może bardzo zaszkodzić naszemu psu.

Zapisz

ZOBACZ RÓWNIEŻ PODOBNE ARTYKUŁY

Skomentuj wpis